Jak co roku już od ponad 7 lat końcówka roku jest bardzo intensywna dla naszej Fundacji , Partnerów i Wolontariuszy w wielu miastach Polski. Wróciwszy z Ukrainy po kilku dniach udaliśmy się w drogę na Litwę i Białoruś.

Po przekroczeniu granicy litewsko – białoruskiej udaliśmy się na spotkanie opłatkowe Kombatantów i środowisk polskich, którego organizatorem była Pani Pułkownik Weronika Sebastianowicz. Byliśmy pod wielkim wrażeniem dzieci z polskich szkół z Grodna, które śpiewały polskie kolędy i pieśni patriotyczne.

Kolejny dzień pobytu to spotkania w domach u naszych Kombatantów, Sybiraków i polskich rodzin. Wszędzie, gdzie byliśmy, przekazywaliśmy życzenia świąteczne oraz dary. Nasza delegacja odwiedziła również członków Stowarzyszenia, którzy odeszli na wieczną wartę. Oddaliśmy hołd m.in. śp. por. Annie Surowicz, śp. kpt. Walentemu Makuszowi oraz śp. kpt. Edwardowi Akuszewiczowi.

Zwieńczeniem pobytu w Lidzie była Gala Dobroczynności, na którą przybyło ponad 250 osób. Tradycją polskich spotkań świątecznych jest przybycie Świętego Mikołaja ze Śnieżynką. Mikołaj specjalnie przyjeżdża na spotkanie dla dzieci, ale nie tylko. Podczas Gali dzieci zaprezentowały Jasełka, a Mikołaj rozdał dzieciom specjalnie przygotowane dla nich prezenty z Polski.

Galę Dobroczynności zwieńczył koncert barda Macieja Wróblewskiego, który odśpiewał pieśni patriotyczne.

Nasza Fundacja dziękuje Wolontariuszom z wszystkich miast, w których były pakowane paczki w ramach edycji Boże Narodzenie 2019. Dziękujemy w szczególności Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oddział Mazowiecki i Łódzki. Dziękujemy koordynatorom zbiórki, mieszkańcom miast, szkołom, przedszkolom, parafiom z miast: Łodzi, Wołomina, Ząbek, Zielonki, Radzymina, Ostrołęki, Sejn, Augustowa, Suwałk, Grajewa, Kobyłki, Łochowa, Janówki, Zakładowi Karnemu Przytuły Stare. Dzięki naszej wspólnej pracy do naszych Rodaków na Białorusi, Ukrainie i Litwie dotarła nie tylko pomoc materialna w postaci paczek z żywnością i prezentami patriotycznymi, ale przede wszystkim potwierdzenie naszej szczerej pamięci o nich oraz podziękowanie za ich troskę o ocalenie jęz. polskiego i polskich tradycji na dawnych Kresach Wschodnich.

Wszystkim Państwu z okazji Nowego 2020 Roku życzymy wiele zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Zarząd Fundacji